مخترع وبلاگ جعلي شرق شناسايي شد

مصطفي قوانلو قاجار: راه اندازي وبلاگ براي روزنامه شرق با استقبال كاربران اينترنتي روبه رو شد. به طوري كه در همان روز اول بيش از ۵هزار نفر از اين وبلاگ كذايي بازديد كردند. هر چند كه دروغ سيزده از كار در آمد، اما نشان داد كه اگر به خوبي بر روي آن كار شود مي تواند به عنوان آلترناتيو روزنامه چاپي مطرح شود. حسين درخشان كه شخصاً اقدام به راه اندازي sharghblog.com كرده بود، هدف خود را از اين اقدام چنين توضيح داده:« اين كار را براي اين كردم كه شايد تحريريه روزنامه  شرق و خوانندگانش با فشار به مسئولان روزنامه آنها را براي راه انداختن يك وبلاگ بيست و چهار ساعته قانع كنند. اگر هم بخواهند مي توانم هر كمكي از دستم برمي آيد برايشان از اينجا بكنم. دوميني را هم كه خريده ام حاضرم به خودشان بدهم.» از محمد قوچاني درباره راه اندازي يك وبلاگ براي روزنامه شرق پرسيدم و اين كه او با ايجاد چنين وبلاگي موافق است يا خير؟ «از قبل بنا داشتيم يك وبلاگ براي روزنامه شرق ايجاد كنيم. اين يكي از هدف هاي آينده ماست، اما اقدام حسين درخشان را كار خوبي ارزيابي نكرديم.» تا اين جاي كار سردبير روزنامه شرق با اين قضيه موافق است. در تحريريه روزنامه شرق نيز تعداد روزنامه نگاراني كه در وبلاگ هاي شخصي مي نويسند كم نيست، اما وبلاگ هاي روزنامه اي تفاوت  هاي عمده اي با يكديگر دارند. به طور مثال وبلاگ روزنامه گاردين بر لينك هاي متعدد تكيه دارد. نويسندگان گاردين مطالب بسيار كوتاهي در وبلاگ مي نويسند اما مطلب خود را با پيوندهاي گوناگون كامل مي كنند. بدين ترتيب خواننده مي تواند در ميان مطالب متعدد، اما مشابه غور كند.
آلن آپكارسردبير روزنامه نيويورك تايمز times on the trail روش ديگري را برگزيده، نويسندگان نيويورك تايمز درباره يك موضوع واحد اظهارنظر مي كنند. به طور مثال هر نويسنده اي بنا بر تحليل خويش راجع به سخنان كاندوليزا رايس اظهارنظر كرده. بدين ترتيب خوانندگان اين وبلاگ با انبوهي از نظرات متفاوت راجع به يك موضوع واحد مواجه مي شوند. بنابراين وبلاگ روزنامه شرق مي تواند يكي از دو روش فوق يا مخلوطي از اين دو را به همراه داشته باشد. حتي مي تواند همانند وبلاگ شبكه خبري بي بي سي در مواقعي كه حادثه اي در حال اتفاق است عمل كند و خبرنگارانش را وا دارد تا اتفاقات را به طور لحظه اي بر روي وبلاگ قرار دهند. كاري كه بي بي سي در زمان جنگ دوم خليج فارس و همين آخري در مورد انفجارهاي عاشورا انجام داد. با مراجعه به آدرس هاي زير مي توانيد تفاوت هاي وبلاگ روزنامه گاردين و نيويورك تايمز را ببينيد.

www.guardian.co.uk/weblog
www.nytimes.com/timesonthetrial

/ 4 نظر / 22 بازدید
محرم راز

سلام ..وبلاگ خیلی مفیدی دارید .موفق و موید باشید . یا حق

امیر مظفر مقدم

سلام. امروز سایت شما را دیدم و از سایت خودم به شما لینک دادم تا خوانندگانم استفاده کنند. در عین حال به خاطر حوزه مشابه کاری، لینک شما را به فهرست لینک های خودم اضافه کردم تا خوانندگانم بتوانند به مطالب شما هم دسترسی داشته باشند. مطمئنا خوشحال خواهم شد شما هم به من لینک بدهید امیر مظفر مقدم . مدیر وبلاگ P30AMOOZESH

صالحه

سلام ببخشيد می توانيد به من کمک کنيد ؟؟ من مقاله ای در مورد نسل اينده کامژيوتر می خواهم التماس دعا

آفتاب

سلام دوست عزيز. خوشحالم که آبديت کردی. اما هارد ۴۰۰ که در مطلب بعدی نوشتی که بماند هارد ۱۰۰۰ هم در بازار ايران هست. اول فکر کردم هارد موبايل يا وسيله ای غير کامپيوتر رو ميگی/ موفق باشی.